Pozycje seksualne uwzględniające rozmiar członka

Pozycje seksualne uwzględniające rozmiar członka

Anatomia, kształt czy wielkość narządów nie ma aż tak wielkiego znaczenia w seksie, wbrew obiegowej opinii. Nie bez powodu większość z nas zna przysłowie „mały ale wariat”. W sztuce miłosnej liczy się przede wszystkim finezja, wyobraźnia oraz pewne sztuczki.


Oczywiście jeżeli przeszkody natury anatomicznej uniemożliwiają osiąganie satysfakcji seksualnej (np. on ma cienkiego, choć długiego penisa, a jej pochwa jest za szeroka) można zastosować pewne sztuczki, które w zasadzie nie są żadną nowością. Już hinduscy znawcy ars amandi kilka wieków temu w swym podręczniku miłości, Kamasutrze, zawarli rozdział na temat rozmiarów kobiecych i męskich narządów oraz pozycje seksualne, które pomogą w osiągnięciu orgazmu. Na wszystko jest rada.

Długość kobiecej pochwy wynosi 7 - 14 cm, zaś jej ścianki są bardzo rozciągliwe, a powierzchnia pofałdowana. Dlatego zmieścić w sobie może naprawdę grubego i długiego członka. Podczas stosunku pochwa może się rozciągać do długości 20 cm, choć większość kobiet narzeka, że bardzo długi penis powoduje uczucie dyskomfortu, gdyż, uderzając w szyjkę macicy, może wywoływać ból. Jeżeli partner martwi się, że jego członek jest zbyt mały, to powinien uzmysłowić sobie, że u większości kobiet najwięcej najbardziej czułych zakończeń nerwowych znajduje się w odległości ok. 3 cm od wejścia do pochwy, na przedniej ścianie. Można wyczuć ten obszar palcami. I to właśnie stymulacja tego wrażliwego miejsca daje kobiecie największą przyjemność, a więc mężczyzna nie musi mieć długiego penisa.


Nie jest też prawdą, że kobiecie po porodzie rozciąga się pochwa i odtąd może być już tylko szeroka. Oczywiście rozciąga się fizjologicznie, ale tylko od kobiety zależy, do jakich rozmiarów się skurczy, ponieważ wystarczy codziennie ćwiczyć mięśnie Kegla lub zaopatrzyć się w kulki gejszy. Zaciskanie i rozluźnianie mięśni pochwy naprawdę czyni cuda. Do tego stopnia, ze jeśli znajdzie się w niej bardzo cienki członek, ona będzie potrafiła się na nim mocno zacisnąć. Co zrobić w sytuacji gdy pomimo ćwiczeń mięśni, penis wydaje się nadal za krótki a pochwa za szeroka? Na ten problem jest też rozwiązanie, wystarczy zastosować takie pozycje które będą zwiększać tarcie. Ona może podczas stosunku (np. odmiana pozycji klasycznej, kiedy ona leży płasko na plecach i opiera nogi o jego klatkę piersiową) mocno wypchnąć biodra do przodu i zacisnąć nogi, jednocześnie pracując mięśniami pochwy. Niektóre kobiety potrafią tak wyćwiczyć mięśnie, że są w stanie zaciskać i rozluźniać wargi sromowe, co daje niesamowite uczucie podczas płytkiej penetracji. W sytuacji gdy członek jest zbyt cienki ale za to bardzo długi sprawa ma się podobnie. Właściwa pozycja umożliwia orgazm zarówno partnerce jak i partnerowi. On nie powinien wchodzić w nią zbyt głęboko, bo to może sprawić jej ból. Dobrze jest gdy kobieta siedzi na mężczyźnie obejmując go kolanami, w tej pozycji korzysta jedynie z jego pierwszych centymetrów. Aby zaś zwiększyć tarcie, partnerka porusza biodrami w różnych kierunkach, co pozwala nakierować członek na najwrażliwsze miejsca.


Znakomicie sprawdzi się też pozycja od tyłu, gdy ona klęczy, ruszając pośladkami, tak aby kontrolować głębię, a on powoli w nią wchodzi. Znakomite są pozycje na boku, np. na łyżeczkę czy na nożyczki (przodem do siebie, a ona jedną nogę umieszcza między jego udami). Co zaś zrobić w sytuacji gdy pochwa jest bardzo płytka i ciasna a członek krótki ale dość gruby? Oboje partnerów może zadowolić pozycja od tyłu, przy założeniu, że on od razu będzie celował w przednią część jej pochwę albo pozycja misjonarska w wersji, kiedy ona unosi miednicę, prostuje nogi i kładzie je na jego ramionach. Jeśli kobieta ma orgazmy łechtaczkowe albo pochwowo-łechtaczkowe, do orgazmu mogą się oboje doprowadzić, kiedy on będzie dotykał, z różnym natężeniem, podstawą członka jej łechtaczki. Albo, zamiast pchania, może ocierać się o jej wargi sromowe, łechtaczkę, brzuch. Bo w pewnym momencie liczy się nie rozmiar i kształt, ale sam ruch. Jeżeli penis okaże się za gruby wspólnemu orgazmowi będzie sprzyjać każda pozycja z jej większym rozwarciem. Może to być klasyczna misjonarska, od tyłu, kiedy ona leży na brzuchu z rozrzuconymi nogami, pozycja siedząca, przodem albo tyłem.