Wibrator dla par – doskonały pomysł czy niepotrzebne udziwnienie?

Wibrator dla par – doskonały pomysł czy niepotrzebne udziwnienie?

 

Jeszcze do niedawna wibratory dla par były uznawane na naszym rynku za nowość, dość specyficzną i traktowaną z przymrużeniem oka. Dziś, przyglądając się bogactwu dostępnej oferty oraz statystykom sprzedaży sklepów z artykułami erotycznymi, należy stwierdzić, że nasze z pozoru sceptyczne, tradycyjne społeczeństwo, bardzo szybko zainteresowało się tego typu produktami. Jest to w pierwszej kolejności dowód na postępowość oraz otwartość Polaków, wynikającą z chęci nadążania za panującymi na „Zachodzie” trendami (a może powinniśmy zacząć wreszcie bez kompleksów Polskę do tego „Zachodu” zaliczać) oraz technicznymi nowinkami, w drugiej zaś argument przemawiający na korzyść dla naszego, skądinąd wolnego, rynku. Przecież trudno wejść w posiadanie czegoś, do czego realnego dostępu nie mamy. W tym momencie należy się też ukłon rodzimym sprzedawcom, którzy wprowadzają najnowsze produkty w tym samy czasie, w którym dzieje się to np. w USA, Japonii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Tym samym Polski konsument nie ma prawa czuć się w żaden sposób gorszy.

 

 

Wracając do tematu wibratorów dla par. Niemożliwym jest obiektywne stwierdzenie, który produkt jest najlepszy, bo to już kwestia gustu. Jedyne, na co można wskazywać, są różnice konstrukcyjne i parametry techniczne odróżniające od siebie poszczególne modele. Przy doborze idealnie pasującego do naszych potrzeb wibratora warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest fakt wyposażenia w bezprzewodowego pilota i jego zasięg. Brak tego elementu wyklucza pewien szczególny sposób użycia – chodzi o zabawę we dwoje podczas której on lub ona (bo przecież wibratory dla par często znajdują uznanie par homoseksualnych) dzierży pilota i za jego pomocą steruje intensywnością oraz rodzajem wibracji odczuwanych przez partnerkę. Daje to możliwość obserwacji kochanki wijącej się w miłosnych konwulsjach, jak i przyjemność ze sprawowania kontroli nad rozkoszą przeżywaną przez drugą osobę. Inną ważną cechą wibratora dla par jest możliwość jednoczesnej penetracji partnerki podczas działania erotycznej zabawki. Dzięki tej opcji kochankowie mogą wspólnie odczuwać przyjemność płynącą z wibracji, no i ich stosunek staję się niezwykle ciekawą zabawą. Wystarczy tylko zdobyć się na odwagę i urozmaicić trochę życie w sypialni. Produkty spełniające powyższe wymagania to np. We-Vibe 4, We-Vibe 3, Lelo Ida, Lelo Oden czy Lelo Tiani 3. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z wymienionych produktów to już kolejne wersje w seriach, co świadczy o ich niezwykłej popularności, bo przecież żaden producent nie udoskonalałby czegoś, na co nie ma popytu.

 

 

Zwróćmy teraz uwagę na parametry techniczne, które mogą okazać się kluczowe podczas rzeczywistego używania, a na które powinno się zważać przed podjęciem decyzji o dokonaniu zakupu. Pierwsze, to oczywiście materiał wykonania. Najpopularniejszy budulec stosowany do produkcji ekskluzywnych zabawek erotycznych, to z pewnością silikon jakości medycznej. Jest on odporny na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, hipoalergiczny, nie wchodzi łatwo w reakcje chemiczne, a przy tym jest bardzo elastyczny, miękki i miły w dotyku. Sam fakt stosowania go w medycynie jest świadectwem wysokiej jakości. Jednym słowem, gdy wiemy, że nasz gadżet jest skonstruowany z tego materiału, to możemy być pewni, że dokonujemy mądrego wyboru, bo nasza intymna zabawka jest dla nas całkowicie bezpieczna. Podchodząc do sprawy z praktycznego punktu widzenia, należy zwrócić także uwagę na to, czy dany model jest wodoodporny. Może się to okazać istotną cechą w sytuacji, gdy fantazja zaprowadziłaby nas do wanny lub pod prysznic. Kolejną kwestią jest ilość trybów wibracyjnych, ich zróżnicowanie pod względem intensywności oraz częstotliwości (mogą to być np. jednostajne pulsowanie, nasilające się fale, czy występujące skokowo potężne drgania). Jest to nierozerwalnie powiązane z liczbą silniczków zamontowanych w interesującym nas urządzeniu. Najlepsze produkty mają 2 niezależne motorki, z których jeden odpowiedzialny jest za przekazywanie wibracji wewnątrz ciała kobiety, stymulując jej punkt G oraz członek partnera, drugi motorek natomiast drga (lub też rotuje) szczelnie przylegając do łechtaczki. Czy to nie wspaniałe przeżywać jednocześnie stymulację dwóch stref erogennych jednocześnie, mieć przy sobie partnera i oddawać się rozkoszy wiedząc, że on też jest częścią tego niesamowitego aktu totalnej rozpusty zmysłów?

 

 

Wróćmy jednak na ziemię i przyjrzyjmy się innym ważnym parametrom idealnego wibratora dla par. Bardzo często kobiety zastanawiają się czy dany model nie będzie dla nich zbyt duży, czy jej budowa anatomiczna nie będzie kłóciła się z wymiarami zabawki? Pojawiają się też dylematy typu, czy wibrator jest na tyle elastyczny, by dopasować się do anatomicznych niuansów. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytania, należy jednak zwrócić uwagę, że wibratory dla par to tak naprawdę urządzenia małe i sprytne. Producenci 2 najnowocześniejszych i zarazem najbardziej popularnych wibratorów dla par – We-Vibe 4 i Lelo Tiani 3 – twierdząc bez najmniejszych wątpliwości, że ich produkty są tak stworzone, by idealnie dopasowywać się do specyfiki ciała każdej kobiety bez wyjątku. Inne kwestie na które warto zwrócić uwagę, to sposób ładowania, rodzaj baterii zamontowanych w urządzeniu, długość czasu działania bez konieczności ładowania, czy czas gwarancji producenta. Oprócz tego należałoby zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia. Przecież niejednokrotnie będzie ono używane w sytuacjach, gdy ktoś może nas usłyszeć. Nie chcemy też żeby praca silniczków nas rozpraszała w momencie gdy nasze zmysły doprowadzone są do granic percepcji. Wszystko to może mieć znaczący wpływ na komfort późniejszego użytkowania. Znaczenie dla niektórych może mieć też wygląd wibratora lub samego opakowania. Niejednokrotnie schludny wygląd świadczy o pewnej renomie i dbałości o szczegóły, a czasami to właśnie drobne detale decydują o klasie produktu oraz staranności jaką włożono w procesie jego konstruowania. Jedno jest pewne, czy zdecydujemy się na We-Vibe, kanadyjskiej firmy S.I. Corp, na któryś z wibratorów renomowanej szwedzkiej firmy Lelo, czy na powiazane z Lelo, również szwedzkie PicoBong, to możemy mieć pewność, że weszliśmy w posiadanie produktu ekskluzywnego, sprawdzone i wartego swojej ceny, którego używają spełniające się pary na całym świecie, od producentów działających globalnie.

 

 

A oto ranking wibratorów dla par stworzony na podstawie analizy technicznej urządzeń, ich wszechstronności, bezawaryjności oraz w oparciu o opinie Klientów, z uwzględnieniem statystyk sprzedaży.

 

  1. We-Vibe 4

  2. Lelo Tiani 3

  3. We-Vibe 3

  4. Lelo Ida

  5. We-Vibe 2

  6. Lelo Noa

  7. Lelo Oden

  8. Lelo Tara

  9. Mahana Duo Vibe

  10. Koa Ring Vibe

 

 

Radzimy wybierać mądrze i poprzedzić zakup wnikliwym rozeznaniem w temacie. Sugerujemy też w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, czy wibrator dla par, to coś czego naprawdę potrzebujemy. Zdarza się czasami tak, że Klienci najpierw są pewni swoich chęci, ale potem na jakimś etapie brakuje śmiałości i odwagi, a zabawka okazuje się drogą zachcianką zbierającą kurz na półce. Trzeba zadać sobie pytanie, czy jesteśmy ciekawymi nowych doznań eksperymentatorami, czy tylko nam się tak wydawało? Nie ulega wątpliwości, że wibratory dla par mają niesamowite możliwości (jednoczesna stymulacja 3 stref erogennych obojga kochanków, możliwość wspólnego użytkowania na wiele sposobów lub zachęta do odkrywanie swojego ciała na nowo, to tylko niektóre z nich), i właściwie tylko od nas i naszej wyobraźni zależy czy wykorzystamy ten potencjał dla własnej przyjemności.

 

 

Wypadałoby na koniec udzielić odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Nie będzie ona niestety jednoznacznym stwierdzeniem typu „Tak, warto kupić wibrator dla par”, „Nie nie warto. Szkoda kasy!”. Jeżeli jesteśmy ciekawymi nowych rozwiązań odkrywcami, jeśli nasze ciśnienie przyjemnie wzrasta w obliczu pojawiających się nieznanych możliwości, jeśli lubimy eksperymentować w sypialni lub zwyczajnie chcemy wnieść do naszego związku powiew świeżości, w takim wypadku wibrator dla par jest doskonałym pomysłem i warto choć przez chwilę rozważyć jego zakup. Nawet jeśli zabawka miałaby okazać się niewypałem, to zawsze lepsze to, niż noszenie w sobie ciężaru jakim jest nieulegnięcie niewinnej pokusie. Jeśli natomiast mamy pewne wątpliwości, co do zasadności zakupu czy zwyczajnie brakuje nam odwagi, sugerujemy jeszcze raz głębsze zastanowienie się nad ewentualnym nabytkiem. Być może po pewnym czasie nasze nastawienie ulegnie zmianie, a niepewność zniknie. Trudno jednak, w sytuacji, gdy mamy nieodpartą chęć odkrywania, czy wręcz potrzebę dokonania pewnych zmian w naszym życiu erotycznym, trudno wtedy lekką ręką zrezygnować z walorów jakie niesie w sobie korzystanie z ekskluzywnego wibratora dla par.