Czy powiększanie penisa działa?

Przystępując do rozważań na temat „właściwego” rozmiaru penisa, który mógłby być dumą każdego mężczyzny i jednocześnie zapewnić partnerce odpowiedni poziom satysfakcji seksualnej, warto zdać sobie sprawę z różnic, jakie przewidziała dla ludzkiego ciała sama natura. Wszystkie istotne parametry – długość, grubość, kształt – są indywidualne i wystarczy jedynie popracować nad techniką posługiwania się swoimi przyrodzonymi walorami. Nim więc zaczniemy rozważania na temat możliwości i skuteczności powiększania penisa warto zdać sobie sprawę z tego, co na ten temat ma do powiedzenia nauka.

Podłoże psychologiczne problemu
Każdy mężczyzna lubi być doceniany, a gdy zawodzi, swoją porażkę bierze sobie głęboko do serca. Niektórzy momentalnie potrafią rozpocząć wewnętrzne rozważania na temat niedopasowania seksualnego z partnerką, jednak spore grono panów dopatruje się problemu w sobie, a właściwie w wielkości swojego penisa. Logicznym jest, że by zapewnić kobiecie lepszą penetrację należy w pełni dopasować się do jej fizjonomii, a do tego potrzeba większej ilości centymetrów w obwodzie i długości. W rozważaniach tych jednak zbyt często zapomina się, iż kobieca pochwa ma zdolność do skurczenia się i rozciągania, więc nawet mniej hojnie obdarzony mężczyzna jest w stanie dać swojej partnerce przyjemność.

Zdaniem seksuologów problem ten tkwi nie w niedobrym rozmiarze, ale w całej masie blokad psychicznych wywołanych przez otoczenie oraz w nieumiejętności radzenia sobie z porażką i wstydem. Bardzo często wystarczy bowiem odrobina wysiłku i kilka prób, by znaleźć skuteczny sposób, na to jak bez ingerencji farmakologicznej czy chirurgicznej zadowolić swoją partnerkę – zwłaszcza jeśli problemy ze wzwodem nie występują, a ćwiczeń wymaga sama technika penetracji i odnalezienie najbardziej wrażliwych i podatnych na nią punktów.


Standardy medyczne i przyczyny problemów
Niektórzy mężczyźni nie zdając sobie sprawy ze standardów medycznych swojego ciała – aktorzy filmów porno nie są dobrym materiałem do takich badań i wyciągania wniosków – pielęgnują w sobie kompleksy związane z „odpowiednimi i normalnymi” wymiarami. Do nieszczęścia wystarczy zawyżona statystyka, czy też męska skłonność do chwalenia się, by wyrobić sobie zdanie na temat swojej odmienności, która powinna zostać naprawiona, skorygowana itd.

Biologiczna wiedza jest jednak dziś ogólnodostępna i korzystając z popartych naukowo i merytorycznie źródeł można dowiedzieć się między innymi o tym, że:
- uśredniony wynik długości penisa podczas spoczynku wynosi od 5 cm do 15 cm,
- członek w stanie spoczynku osiąga najczęściej 2,5 cm średnicy,
- podczas wzwodu europejskie standardy długości wynoszą w tym wypadku od 10 cm do 17 cm,
- średnica członka w trakcie erekcji powiększa się przynajmniej dwukrotnie,
- żołądź podczas wzwodu powiększa się co najmniej trzykrotnie,
- naturalny okres wzrostu długości i grubości penisa przypada na okres od 15-20 roku życia,
- długość pochwy to ok. 7 centymetrów.
Medycyna zna również takich panów, którzy mają problem z tzw. zmniejszającym się penisem. Warto w takim wypadku zastanowić się najpierw nad przyczyną, a dopiero potem szukać rozwiązania, gdyż powodów może być tu bardzo wiele – stres, wiek, lęk przed porażką, niska temperatura, czy też używki (alkohol i papierosy).

Interwencja chirurgiczna


http://cdn.i0.cz/public-data/3d/90/8019c211337cbea7f85c666ac24e_r16:9_w640_h360_gecaa3c4008da11e4b399002590604f2e.jpg?hash=44a6935aefe93b07dea66d8bf1ff9340

Pierwsze co powinieneś zrobić w przypadku, jeśli jakość twojego życia seksualnego cierpi z powodu niedostatecznego rozmiaru penisa, to pokonać wstyd i... udać się na konsultację do lekarza. Od ciebie zależy czy będzie to seksuolog, czy urolog, jednak etap ten na pewno pomoże podjąć ci świadomą decyzję, co dalej. Istnieje duża szansa, że szczera rozmowa i badanie podniosą twoją samoocenę, a z gabinetu wyjdziesz z pozytywnym nastawieniem i kilkoma poradami związanymi z poprawą jakości swojego życia seksualnego. Zdjęcie blokad psychicznych – również poprzez rozmowę z partnerką – bardzo często sprawia, że opadają również okowy fizyczne. Jeśli jednak podtrzymujesz swoją decyzję o działaniu i poszukiwaniu sposobu na powiększenie penisa, to najszybsze efekty będą wymagały poddania się interwencji chirurgicznej. Do wyboru masz:
-
falloplastykę (zabieg przeprowadzany pod znieczuleniem ogólnym, wiąże się z odkryciem odcinka cewki moczowej, która dotychczas znajdowała się pod fałdem brzusznym – generuje wysoki koszt zabiegu, wymaga rekonwalescencji, przyjmowania leków po-zabiegowych oraz nie jest możliwa, gdy pacjent cierpi na schorzenia serca, tarczycy oraz obniżoną krzepliwość krwi),
-
plastyka tłuszczem (stosowana w celu pogrubienia penisa, polega na pobraniu tłuszczu z innej części ciała i przeszczepieniu go pod skórę penisa, efekt zabiegu utrzymują się do 3 lat i generuje koszt rzędu od 3000 do nawet 8000 zł).

Ćwiczenia domowe


http://image.prntscr.com/image/700314840809435abad11c2d725a6d5c.png

Wizyta u seksuologa może skończyć się nie tylko zdobyciem wiedzy na temat odpowiednich i skutecznych technik stymulacji partnerki, które można by wypróbować nim podejmie się decyzję o ingerencji w długość i grubość swojego członka. Są przypadki, gdy podczas wizyty można dowiedzieć się również co nie co na temat ćwiczeń, które można samodzielnie wykonać w domu – bez użycia specjalistycznego sprzętu, tabletek, kremów czy skalpela. Tych znalezionych w Sieci i obiecujących błyskawiczny efekt lepiej nie wprowadzać w życie – od razu działa jedynie magia, a nie biologia.

Ważnym etapem podczas wyboru tej drogi do powiększenia penisa jest odpowiednie przygotowanie. Wiąże się ono nie tylko z rejestracją wyników ćwiczeń i stanu początkowego, czy rozpisaniem planu treningu, ale również z dobrą rozgrzewką (np. maksymalnie pięć minut w ciepłej wodzie, aby naczynia krwionośne mogły się rozszerzyć) i zaopatrzeniem się w dobry lubrykant. Kiedy zapewnimy już sobie odpowiedni komfort można przystąpić do treningu. Najbardziej popularne techniki polegają tu na:
- chwycie penisa lekko pod linią żołędzia i rozciągnięcie go maksymalnie lecz bez fundowania swojemu ciału bólu (należy powtórzyć kilkakrotnie, utrzymując naciągnięcie przez ok. 15 s, a na koniec strzepnąć w celu odnowienia prawidłowego krążenia w członku),
- poruszaniu penisem podczas wzwodu bez użycia rąk,
- napinaniu i rozluźnianiu mięśni odbytu podczas erekcji.

Mechaniczne powiększanie penisa


http://image.prntscr.com/image/0a0c85eaf02c41508a4aa3fc92a2865c.png

Sposób ten polega na zewnętrznym powiększeniu parametrów męskiego członka, a bazuje na prostej zasadzie, znanej nam z praktyk ludów zamieszkujących Afrykę (choć nie tylko). W społecznościach plemiennych tego obszaru popularne jest rozciąganie niektórych elementów ciała – uszu, warg, a nawet szyi poprzez zastosowanie dużej ilości metalowych pierścieni napinających ją. Penis poddaje się tego typu praktykom na bardzo podobnych warunkach, dlatego zestawy i systemy służące do tego celu mogły trafić na rynek i zyskać spore grono entuzjastów. Pomysł ten, choć skuteczny, ma jednak jeden mankament, który podczas entuzjastycznego treningu i rozciągania może nam przez pewien czas umknąć. Jeśli proces ten odbywa się bez konsultacji z lekarzem oraz bez zachowania odpowiedniej ostrożności i umiaru może spowodować u mężczyzny spore problemy ze wzwodem, a więc podstawowy problem może zostać rozwiązany, ale jeśli przesadzimy, to przeniesie się ona na naszą potencję, czyniąc danego pana właściwie bezużytecznym w sypialni.

Pompki próżniowe


Specjaliści, którzy dokładnie zbadali temat, tajemnice działania, oraz skutki użytkowania pompek próżniowych niemal jednogłośnie twierdzą, iż ich użycie jest uzasadnione w szczególności u osób w podeszłym wieku oraz po urazach powodujących dysfunkcje penisa. Ważną informacją dla osób rozważających użycie tych produktów powinien być również fakt, iż są one całkowicie bezpieczne, a ponadto dają mężczyźnie komfort psychiczny. Największą ich zaletą jest wspomaganie wzwodu, co czyni z nich rozwiązanie dla osób dotkniętych niemocą płciową lub potrafiących utrzymać erekcję jedynie przez krótki czas. Zasługi, jakie pompki próżniowe mają w świecie metod na powiększania penisa, również są widoczne, jednak w większości przypadków jedynie chwilowo – wystarczą jako przygotowanie do odbycia stosunku. Lekarze zalecają je najczęściej w przypadku pacjentów, u których stwierdzono przeciwwskazania do terapii przy pomocy farmakologii oraz suplementacji. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów (klosz z tworzywa sztucznego, szkła, metalu) oraz wyposaża w system generowania podciśnienia, który może być manualny lub automatyczny. Osoba decydująca się na to rozwiązanie powinna jednak liczyć się z tym, że w przypadku zdrowej erekcji, zbyt częste stosowanie pompki może prowadzić do osłabienia wzwodu (kosztem wielkości prącia, sprowadzającej się do czasowego obrzmienia i rozszerzenia ciał jamistych).

Tabletki i kremy


http://image.prntscr.com/image/afcd1b9188cd43239725acb44fd206c3.png

Na koniec warto przyjrzeć się również skuteczności suplementów, które spora liczba mężczyzn stosuje podczas terapii powiększającej penisa. Niektóre źródła mówią, że połączenie ich z ćwiczeniami domowymi, systemami rozciągającymi lub pompkami próżniowymi znacznie wzmacnia ich efektywność i pozwala uzyskać lepsze efekty w krótszym odstępie czasu. Należy jednak pamiętać, że zaopatrzenie się w tego typu specyfiki wiąże się również z akceptacją własnej kondycji i zdrowia, gdyż ich działanie uzależnione jest właśnie głównie od indywidualnych czynników i mechanizmów biologicznych. Odpowiedzialnym zachowaniem jest zatem przyjmowanie ich po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i dokładnym przeanalizowaniu składu preparatu, gdyż najczęstszą przyczyna niepowodzeń jest zły dobór substancji aktywnych do możliwości i stanu organizmu. Nie dają one co prawda tak dobrych efektów, jak falloplastyka, jednak z dużym powodzeniem radzą sobie nie tylko z powiększeniem penisa, ale i z poprawą potencji (nie wywołując przy tym możliwości powikłań i nie determinując długiej rekonwalescencji, jak to się może zdarzyć, gdy skorzystamy z pomocy chirurgicznej).

A więc...

Reasumując, wybranie odpowiedniej techniki, która da ci możliwość skutecznej kuracji indywidualnej i powiększenia penisa, zawsze – niezależnie od metody – powinno być poprzedzone wizytą u lekarza. Konsultacje w gabinecie urologa lub seksuologa bardzo często pomagają rozwiązać problem w najbardziej nieinwazyjny sposób, czyli poprzez pozbycie się blokad psychicznych, uczucia wstydu i kompleksów. Jeśli jednak zdecydujesz się działać pamiętaj, że niektóre z wymienionych wyżej technik i metod mogą zaszkodzić potencji mężczyzny, który nie miał dotąd problemów z erekcją. Taką decyzje warto również skonsultować z partnerką, gdyż szczera rozmowa również może stanowić wstęp do odpowiedniego wybrania drogi zmierzającej, jak zawsze w takim wypadku, do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Ekspert Świata Doznań
Mateusz Hoffmann